Son Dakika
29 Ekim 2021 Cuma

MERSİN MİLLETVEKİLİNE BÜYÜK GÖREV

11 Kasım 2020 Çarşamba, 08:41

Lütfi Elvan: Göreve başlamış bulunmaktayım

 

Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirilen Lütfi Elvan kararın kendisi için sürpriz olduğunu söyledi. Bakan Elvan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda da ”Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle göreve başlamış bulunmaktayım. Bu görevi tevdi eden Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Meclis’teki makam odasında personel ile vedalaştı.

”BENİM İÇİN SÜRPRİZ OLDU”

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Elvan, kararın kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.

Lütfi Elvan, “Önceden bilginiz var mıydı?” sorusuna “Hayır” yanıtını verdi.

Elvan, eski bakan Berat Albayrak’la görüştüğünü emekleri ve hizmetleri için teşekkür ettiğini onun da kendisine başarılar dilediğini söyledi.

Lütfi Elvan, bakanlığa atanmadan önce başkanı olduğu Meclis Plan Bütçe Komisyonu’na da son kez katılarak veda konuşması yaptı.

Elvan, “Çok büyük fedakarlık gösterdiniz, samimi dostane yaklaşımınız çalışma şevkimizi artırdı. Zaman zaman tartışmalar da oldu demokrasi gereği farklı düşünceler olacak ki doğruyu bulalım” diye konuştu.

TWITTER’DAN İLK PAYLAŞIM

Bakan Elvan, Twitter hesabından paylaştığı mesajında da, yeni görevine başladığını belirtti.

Mesajında, bakanlıktaki toplantı salonundan bir fotoğraf da paylaşan Elvan, şu ifadelere yer verdi:

“Teveccühleriyle şahsıma bu görevi tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Değerli Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a milletimize bugüne kadarki hizmetleri için teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlı hizmetlere vesile kılsın.”

TBMM’DE YEMİN ETTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.

Meclis Başkanvekili Haydar Akar, Genel Kurul’da, görevden af talebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Berat Albayrak’tan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na Lütfi Elvan’ın atanmasına ilişkin tezkereyi okuttu.

Akar, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın TBMM üyeliğinin bugün itibarıyla sona erdiğini bildirerek, ant içmesi için Elvan’ı kürsüye davet etti.

Lütfi Elvan, kürsüye çıkarak yemin etti.

Elvan’ı tebrik eden ve başarılar dileyen Haydar Akar, Elvan’ın, yemin metnindeki “ant içerim” ifadesini , “söz veriyorum” şeklinde okuduğunu belirterek, metni tekrar okuması gerektiğini söyledi.

Bunun üzerine Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, kürsüye gelerek yeminini tekrar etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz