Son Dakika
11 Ocak 2021 Pazartesi

HALK’TAN, BOLTAÇ’A AÇIK ÇAĞRI: “BAŞKANIMIZ SEN OL!”

16 Eylül 2020 Çarşamba, 10:12

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap SEÇER,in Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü’nün başına koordinatör olarak Tarsus siyasetinin genç bir ismi olan CHP Tarsus Belediye Meclis Üyesi Ali BOLTAÇ’ı getirdi ve kafası bu bölgede rahatladı. Yaklaşık 17 aydır gece gündüz görevinin başında olan BOLTAÇ, belediye ekiplerinin Tarsus ve Çamlıyayla’daki hizmetlerinin koordinesini çok üstün bir başarı ile sağlıyor.
Gittiği her yerde özverili çalışmalarının semeresinini sıcak bir ilgi ile gören BOLTAÇ, vatandaşlardan gelen şikayet ve önerileri not alarak problemlerin çözümü konusunda gereken çalışmayı yaparak geri dönüş sağlıyor.

Siyasette etkili olabilmek için geri dönüşlerin çok önemli olduğu bir gerçek. Vatandaşın şikayeti ile ilgili “talebiniz alındı” denilip geri dönüş olmadığı zaman vatandaşı küstürebilirsiniz. Ancak gelen problemin çözümü konusunda zaman bildirerek vatandaşa dönüş sağlamak ona artı kazandırıyor.Ali Boltaç’ın ziyaretlerinde sürekli olarak Biz demesi de ayrı bir parantezi hak ettiğini
gösteriyor. Bazı siyasi isimlerin her konuşmasında “ben şunu yaptım, ben bunu yaptım” demesi vatandaşlar arasında itici bulunuyor. Çünkü her işte olduğu gibi siyaset de ekip işidir.
Ekibinizi iyi kuramazsanız, ya yarı yolda kalırsınız, ya da yalnız başınıza kalırsınız.

Boltaç’ın ekibinde de çalışkan, her yere yetişmeye çalışan kişiler çoğunlukta. Ekibinde bulunan personeller, Mersin Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinin aksatılmadan vatandaşlara ulaştırılması konusunda 7/24 çalışıyorlar.

Olmayan şeyleri olmuş gibi konuşarak ekibi yıpratmak isteyenler olavcaktır bunun bilinci ile de çok dikkatliyiz.

Çünkü, Tarsus’un “Çamur At İzi Kalsın’ı” meşhurdur. Ancak yapılması gereken, Tarsuslu vatandaşların problemlerini çözmek ve hizmet üretmektir.

Gençlere güvenilerek fırsat verilirse onların neler yapabileceğinin en güzel kanıtı oldu Ali BOLTAÇ.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz