Son Dakika
21 Mayıs 2020 Perşembe

BOZDOĞAN’DAN BÜYÜK TEPKİ

24 Nisan 2019 Çarşamba, 10:27

Şehidimize rahmet, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ise geçmiş olsun.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınadı. Saldırıyı şiddetle kınayan Başkan Dr. Haluk Bozdoğan, şehit cenazesinde yapılan bu saldırının provokatif bir olay olduğunu söyledi. Başkan Bozdoğan, kınama mesajında şu ifadelere yer verdi; Bu utanç verici olay, demokrasiye, barışa ve ülkenin iç huzuruna yapılan bir saldırıdır.
CHP İl Başkanlığı’nın çağırısı üzerine kent merkezindeki Cumhuriyet Alanı’nda bir araya gelen yaklaşık 2 bin kişi, Kılıçdaroğlu’nu hedef alan saldırıyı kınadı. Çeşitli siyasi  parti ve STK temsilcilerinin de destek verdiği eylemde, basın açıklamasını yapan İl Başkanı Adil Aktay, “Bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktayız ve ayakta durmaya da aynı kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Başkan Adil Aktay, açıklamasında şunlara değindi: “Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı, aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı
yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon değildir. Bu, son derece organize bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provakasyon değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz