Son Dakika
24 Ocak 2020 Cuma

Cumhur İttifakı demek vatan demektir

91 görüntüleme, 07 Mart 2019 Perşembe

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can ise Tarihi Ticaret Merkezi Projesinin 1.Etabının toplamda 9,5 Milyon Liraya mal olduğunu ve bu bütçeyi Belediye ve Valiliğin birlikte karşıladığını bildirdi.

54 İlden daha büyük bir ilçe olan Tarsus’un, Büyükşehir yasasıyla birlikte gelir ve yetkilerinin azalmasına karşın, sorumluluk alanının genişlediğini ve buna karşın çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirtti. Proje alanı Sit Alanı olduğu için restorasyon yapmanın çok uzun sürdüğünü, prosedürler yüzünden kimi gecikmelerin olduğunu söyleyen Başkan Can, verdikleri rahatsızlıktan ötürü esnafların anlayışını rica etti ve esnaflardan tek kuruş almadan bu dükkanları onlara hediye etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Cumhur İttifakı Adayı olduklarının altını çizen Şevket Can ilk kez merkezi hükümetin desteğiyle seçime girdiklerini ve bunun tarihi bir fırsat olduğunu söyledi. Bu fırsatı gerektiği gibi değerlendireceklerini belirten Başkan Can, törene katılan tüm Ak Partili ve MHP’li milletvekillerine teşekkür etti. Hamit Tuna’ya Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolunda tam destek verdiklerini ve omuz omuza çalıştıklarını hatırlattı.


Cumhur İttifakı demek vatan demektir”cümlesine atıfta bulunduktan sonra 31 Mart Akşamına kadar durmak bilmeden çalışacaklarını ve 31 Martı bayram yapacaklarını belirten Şevket Can’ın bu sözleri alkış aldı. Parti ayırt etmeksizin her vatandaşın oyuna talip olduklarını hatırlatan Can, iddialı bir şekilde “Geçen beş yılda çalışmadıysam oy vermeyin! Ayrım yaptıysam oy vermeyin! Sadece hakkımı verin!”dedi. Üniversite arkadaşlarının Şevket Can’a yaptığı sürpriz de dikkat çekti. Erzurum Atatürk Üniversitesinden arkadaşları 21 ayrı şehirden Başkan Can’ı ziyarete geldi ve desteklerini bildirdi. Bu olay üzerine mutluluğu gözlerinden okunan Can tüm arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Açılışın ardından Mersin Milletevekilleri Hacı Özkan, Ali Cumhur Taşkın ve Baki Şimşek’in de olduğu protokol esnafları gezdi.Bizim için Ahmet’in, Mehmet’in, onun, bunun bir yerlerde olmasının hiç önemi yok. Bizim hesabımız hiçbir zaman sen, ben meselesi olmadı. Biz biriz, bütünüz ve bütün olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz